MENU

Image Map

poniedziałek, 26 maja 2014

Kocha, lubi, inspiruje: rośliny w terrarium.


Na dziś mam dla Was coś niesamowicie urzekającego i inspirującego. Odkryłam ostatnio trend który chyba nie ma swojej nazwy, ale polega on miedzy innymi na hodowli przeróżnych gatunków roślin w niewielkich szklanych naczyniach, terrariach.

Sprawa jest o tyle świetna, że mamy niezliczoną ilość możliwości na ozdobienie i zaprojektowanie swoich własnych kwiatowych kompozycji. Poniżej czeka na Was lista rzeczy które możecie wykorzystać do zaprojektowania i stworzenia swoich własnych terrariów, a już teraz zapraszam do oglądania inspiracji!

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony www.pinterest,com

Co możemy wykorzystać do stworzenia swojego kwiatowego terrarium?

Przede wszystkim musimy znaleźć szklane, koniecznie przeźroczyste naczynie które będzie stanowić bazę do naszego terrarium. 
Możemy hodować rośliny takie jak hoya serpens znana ze swoich przepięknych "woskowych" kwiatów. Xaxim i jej alternatywa EpiWeb czyli mech prasowany który potrafi przypominać ściany obrośnięte mchem i porostem. Wszystkie rośliny z gatunku Hedera (bluszcze) również nadają się do tego typu hodowli z tym ze należy pamiętać o tym że są trujące! Cudowne, mało wymagające różyczki Aeonium które przybierają wszelkie kształty i formy, kolory. Kolejnym gatunkiem jest Bromelia która świetnie czuje się przyrośnięta do kory drzew i tworzy nam klimat lasu tropikalnego.
Dodatkowo użyjmy kruszonych, barwionych marmurów, gałęzi, piasków, żwirów. Możemy postawić niewielką figurkę (Budda powyżej) która będzie stała w centrum naszego terrarium. Muszle, kamienie i ozdobne szklane kuleczki... Możliwości mamy naprawdę wiele!


Pamiętajmy że taka hodowla będzie potrzebowała naszej troski i opieki. Musimy zadbać o odpowiednią wilgotność wewnątrz naszej szklarni oraz od czasu do czasu zmienić naczynie na większe, lub pozbyć się nadmiaru roślin. Sprawdźmy czy rośliny wybranych gatunków nie będą się ze sobą "kłócić" i czy mają podobne potrzeby co do podłoża, nasłonecznienia i wilgotności. Efekty które uzyskamy będą naszą nagrodą za ciężką pracę :)


1 komentarz:

  1. jaka genialna sprawa!! nie jestem fanką kwiatów w domu, ale to jest tak efektowne, że aż się chyba skuszę:D

    OdpowiedzUsuń